Proč právě myProfil společnostiCertifikátySlovo řediteleS kým spolupracujeme
LegislativaUžitečné odkazyFormulářePrezentace
O NÁS RENOMIA NETWORK STÁHNĚTE SI ETICKÝ KODEX ZEPTEJTE SE KARIÉRA KONTAKT
ČeskyEnglish
Realizace výběrových řízení za klientaSjednání optimálního pojištěníSpráva pojištěníSlužby pro zaměstnanceŠkoleníAudit pojištění dovatelů a odběratelů

Menu > Vozidla > Havarijní pojištění

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění může krýt škody vzniklé na pojištěném vozidle způsobenými vlivem:

  • Dopravní nehody způsobené vlastním zaviněním
  • Odcizením celého vozidla nebo jeho části čí jeho neoprávněné užití
  • Vandalismu
  • Živelné události (požár, krupobití, blesk, sesuv půdy, pád kamení, tlak sněhu, povodně, záplavy, vichřice)

K havarijnímu pojištění lze sjednat celou řadu připojištění (doplňková pojištění), nabídka záleží na typu vybraného pojišťovacího ústavu:

  • Pojištění skel, sedadel, zavazadel
  • Úrazové pojištění řidiče a cestujících
  • Pojištění půjčovného pro případ opravy vozidla a další
  • Pro případ zcizení či živelné katastrofy pokud není součástí základního havarijního pojištění

Ačkoliv jde o smluvní pojištění tedy není ze zákona povinné, je rozumné i výhodné havarijní pojištění uzavřít. Ne vše je v naší moci mít pod kontrolou. Investice do auta patří mezi ty nejvýznamnější v rodině a není ani nezanedbatelná pro firmy, neopomínejme taktéž, že opravy vozidel jsou nákladné a znamenají nepříjemný zásah do našeho rozpočtu. Havarijní pojištění je určeno všem vozidlům s platným technickým průkazem a českou registrační značkou, s výjimkou historických vozidel. Pojišťovací domy nabízejí v tomto segmentu rozličné výhody a nadstandardy a dále mají odlišný pohled na hodnotu a míru rizika konkrétního vozidla, přičemž roli zde hraje mnoho faktorů: cena vozidla, značka, stáří, způsob zabezpečení a další výbava, region, staří a počet řidičů, zda jde registrace na RČ číslo a nebo na IČO, zda je vozidlo pořízeno v ČR a nebo v zahraničí a další, dále pak záleží na požadované spoluúčasti. Způsob nárůstu bonusů a malusů za bezškodní průběh pojištění je taktéž u různých poskytovatelů odlišný. FT makléřská Vám dle parametrů konkrétního vozidla a Vašich požadavků připraví vhodné nabídky tak, aby jste získali maximum výhod z tohoto produktu na trhu. Služby jako převedení bonusů mezi pojišťovnami a vyřízení vinkulace jsou u nás samozřejmostí.

Obraťte se na našeho makléře pro analýzu vašich rizik a potřeb se zpracováním optimální nabídky právě pro Vás.