Proč právě myProfil společnostiCertifikátySlovo řediteleS kým spolupracujeme
LegislativaUžitečné odkazyFormulářePrezentace
O NÁS RENOMIA NETWORK STÁHNĚTE SI ETICKÝ KODEX ZEPTEJTE SE KARIÉRA KONTAKT
ČeskyEnglish
Realizace výběrových řízení za klientaSjednání optimálního pojištěníSpráva pojištěníSlužby pro zaměstnanceŠkoleníAudit pojištění dovatelů a odběratelů

Menu > Firemní řešení > Podnikatelská a průmyslová rizika > Pojištění zásilek při přepravě

Pojištění zásilek při přepravě

Pojištění zásilek při přepravě je klasické majetkové pojištění, určené pro společnosti, které využívají dopravce a zasilatele k přepravě svého zboží, tedy jde o ochranu majitelů zásilek tedy výrobcům, obchodním společnostem a nebo prodávajícím či kupujícím, pokud nesou riziko za náhodné poškození nebo ztrátu. Pojištění se vztahuje na zásilky přepravované klasickými dopravními z místa odeslání do místa určení. Pojištění v zásadě nebývá teritoriálně omezeno a nejčastěji se sjednává bez spoluúčasti nebo dle přání klienta s minimální spoluúčastí. Pojištění může zpravidla sjednat taktéž zasilatel, který příkaz k pojištění obdrží od svého příkazce.

Rozsah pojištění leze přizpůsobit individuálním potřebám firmy dle charakteru zásilek, druhu prostředku nebo tytu trasy. Obecně lze pojištění sjednat na krytí následujících rizik:

  • Škody vzniklé poškozením, zničením nebo pohřešováním zásilky jakoukoli nahodilou událostí
  • Škody způsobené přirozenou povahou zásilky, tj. škody projevující se vnitřní zkázou zásilky, lomem, rozbitím, zapařením, plísní apod.
  • Škody vzniklé nehodou dopravního prostředku, požárem, záplavou, vichřicí apod.
  • Je možné sjednat připojištění na případy jako je válka a nepokoje nebo například vnitřní zkáza zásilky

Proč pojištění zásilek při přepravě sjednávat?

Dopravce má se zákona odpovědnost za přepravované předměty ovšem pouze do výše, která je limitována a obsahuje výluky Úmluvou o přepravní smlouvě v mezinárodní silniční nákladní dopravě (CMR) na 1 kg přepravovaného zboží. Pojištění odpovědnosti dopravce nad rámec stanovených předpisů je jeho volba a přístup dopravců se velmi liší, zdaleka nemusí zaručovat krytí plné náhrady. U zasilatelů je situace podobná. Pokud chcete mít jistotu plné náhrady škody Vašeho zboží bez zkoumání a dokazování přímé odpovědnosti dopravce a následného vymáhání náhrady je tento produkt pro Vás ideální.
FT makléřská Vám připraví vhodné nabídky na základě zhodnocení Vašich rizik, charakteru zboží a vybraného dopravce.

Obraťte se na našeho makléře pro analýzu vašich rizik a potřeb se zpracováním optimální nabídky právě pro Vás.